Hodowla w Zielonkach nawiązuje do zapoczątkowanej na Mazowszu w latach 30 minionego stulecia tradycji hodowli warzyw znanych jako firmy: C. Ulrich i Bracia Hoser. Prace hodowlane wznowiono po zakończeniu wojny.

Od 1992 r. funkcjonuje jako Spółka z o.o., gdzie 100% udziałów posiada Agencja Nieruchomości Rolnych. Z dniem 4 lutego 2008 nastąpiło połączenie dwóch firm PlantiCo Zielonki i PlantiCo Gołębiew, dzięki czemu stała się firmą hodowlano-nasienną o największym potencjale na polskim rynku.

 

Oferta nasienna obejmuje obecnie ponad 800 pozycji, z czego w Rejestrze Odmian znajduje się 169 odmian własnych warzyw i ponad 100 odmian kwiatów.

Warzywa, w których jesteśmy szczególnie zaangażowani to: cebula (16), groch łuskowy (10), fasola zwykła, szparagowa, zielono- i żółtostrąkowa i na suche nasiona (16), marchew (14), pomidor gruntowy (18), papryka do uprawy w polu i w tunelach foliowych (11).

Przedmiot zainteresowania hodowlanego stanowi także: bób (2), burak ćwikłowy (3), kapusta głowiasta (8), koper (3), ogórek gruntowy i szklarniowy (18), pietruszka korzeniowa i naciowa (5), por (3), rzodkiewki (9), sałaty polowej i pod osłony (19), seler korzeniowy i naciowy (4), szpinak (3) oraz kalafior, brokuł, jarmuż. Jako jedyni z rodzimych firm posiadamy odmiany selera korzeniowego (3) i naciowego (1) oraz szalotkę i cebulę siedmiolatkę.

W hodowli kwiatów liczące się dokonania dotyczą: astra chińskiego (20), aksamitki (5), lewkonii letniej (20), lwiej paszczy (8), pelargonii (19).

Z licznych odmian naszej hodowli na wyróżnienie zasługują: odmiany cebuli – BILA (do długotrwałego przechowywania), MAJKA (wczesna odmiana), CYKLOP (nowa odmiana do przechowywania); pełna oferta grochów łuskowych dla przetwórstwa od wczesnych do późnych odmian posiadających genetyczną odporność na wirusy – WALOR, BIZNES, KILER; odmiany marchwi wiążące małą ilość azotanów – KORUND F1 i NORTON F1; odmiany ogórka gruntowego – CEZAR F1 (popularna odmiana konserwowa), HUGON F1 (nowa wczesna odmiana), SOPLICA F1 (wyróżniający się kwaszeniak); odmiany papryki – CARYCA F1 (o wyjątkowo grubej ściance), MERCEDES (odporna na suszę); odmiany pomidora – AWIZO F1 (sprawdzona odmiana na przetwory), SOKAL F1 i BATORY F1 (dla przemysłu), MIESZKO F1 i FRODO (nowe odmiany do kombajnowego zbioru).

Szeroki asortyment, w ofercie standardowej terminowość dostaw, atrakcyjne opakowania i przede wszystkim nowe serie:

  1. "Ogród nie z tej ziemi",
  2. "Ogród ziołowy",
  3. "Twoje źródło zdrowia",

pozwoliły firmie na wzrost sprzedaży nasion paczkowanych.

 

Rozszerzenie Unii Europejskiej pozwoliło nam na nawiązanie współpracy na rynkach nowych krajów Wspólnoty szczególnie Nadbałtyckich, gdzie sprzedajemy paczkowane nasiona pod własnym logo PlantiCo. Dość dobrze rozwija się współpraca z odbiorcami za naszą wschodnią granicą, szczególnie z Ukrainą. Nasz eksport do tych krajów z roku na rok rośnie. Z Czechami, Włochami, Francją i Niemcami prowadzimy stałą współpracę polegającą na wyminie materiału siewnego.


Strona głównaStrona główna

Szybki kontakt